Tarih: 03.02.21        İp Adresiniz : 3.238.186.43
7 İL’de Kuvvetli Yağış Uyarısı

Hava sıcaklığı, Batı ve Orta Karadeniz başta olmak üzere, kuzey ve iç bölgelerde 6 ila 8 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nce yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdenizile Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Kilis, Gaziantep, Malatya, Erzincan, Ardahan ve Antalya‘nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Sinop, Çorum, Yozgat, Samsun, Amasya, Tokat ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Batı ve Orta Karadeniz başta olmak üzere, kuzey ve iç bölgelerde 6 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve batı, akşam saatlerine kadar doğu bölgelerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Sinop, Çorum, Yozgat, Samsun, Amasya, Tokat ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Güney Ege Kıyıları, Batı Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte doğu kesimlerde yer yer sis görülmesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu (6)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı (4)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu (12)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (16)

ANTALYA: Parçalı çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak yağışlı (17)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı Yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı (9)

VAN: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi bekleniyor. (5)

ERZURUM: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi bekleniyor. (1)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu (10)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Bilecik ile Bursa, Sakarya ve Kocaeli’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege Kıyıları’nda kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Antalya’nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, ilk saatlerde Isparta çevrelerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ Anadolu: Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Yozgat çevrelerinde kuvvetli olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların, Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta Karadeniz’de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı, bölgenin batısının çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Malatya, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgede buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer sis görülmesi bekleniyor.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Aralık 2012, 09:25 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.167 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi