Tarih: 04.14.21        İp Adresiniz : 100.24.122.117
Bahçeli Kongre’de AK Parti’ye Yüklendi

Devlet Bahçeli: AK Parti’nin iktidara gelişi Türk milletinin 5. yıkım ve muhatap kaldığı tehdittir.

MHP 10. Olağan Büyük Kongresi’nde konuşan Devlet Bahçeli, Ak Parti‘ye yüklendi. Ak Parti Kongresi’nde Barzani kürsüye çıkarken yapılan ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ tezahüratlarını hatırlatan Bahçeli, “Başbakan Erdoğan ve partisinden en bariz farkımız işte budur: AKP teröristlerle onur kazansın, bize şehit analarımızın varlığı yeter. AKP canileri alkışlasın, bize sizlerin duaları yeter” diye konuştu.

BAHÇELİ’NİN KURULTAY KONUŞMASI

Bahçeli, partisinin Ankara Arena Spor Salonu‘nda yapılan kurultayında konuştu.

MHP lideri Bahçeli, konuşmasında millet için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını ifade ederek; “Milliyetçi hareket varsa, çareler tükenmiş, çıkışlar tıkanmış değildir, ülkücü hareket varsa hiçbir şey bitmiş değildir. BOP Eşbaşkanına, yanına aldığı ihanet yoldaşlarına, küresel tezgahlara ve kan içen vampirlere inat biz buradayız ve millet için her fedakarlığı yapmaya hazırız.

AK PARTİ’YE BARZANİ GÖNDERMESİ

Bu muhteşem toplantıda Türk dünyasının mesajını buraya getiren, bizlere katkı ve destek veren her misafirimize hoşgeldiniz diyorum. Hatırlarsanız AKP zihniyeti kongre salonunda Barzani’yle gurur duymuştu. Az kalsın Pkk’yla ve İmralı canisiyle de gurur duyduklarını ilan edeceklerdi.

Bu nedenle AKP tercihini yapmıştır, karanlık seçimini milletimizin gözü önünde gerçekleşmiştir. Onların gururu mehmetçiğin kanına akıtan, milletimizin birliğine göz yuman peşmergedir, bizim gurur kaynağımız ise Türk dünyasının her biri birbirinden değerli siz muhterem misafirlerimizsiniz. Türkiye sizinle gurur duyuyor.

“FARKIMIZ BUDUR”

Varsın AKP Barzani’yle övünsün, varsın Kandil çetesinden medet umsun, Başbakan varsın şeref kartını İmralı’ya gömsün, varsın dipsiz bölücülük kuyusunda çırpınarak kendine yol bulmaya çalışşsın. Siz bunların hiçbirine bakmayın, aldırmayın. Türk milletinin gerçek övünç ve iftihar isimleri buradadır.

Başbakan Erdoğan ve partisinden en bariz farkımız da işte budur: AKP teröristlerle onur kazansın, bize şehit analarımızın varlığı yeter. AKP canileri alkışlasın, bize sizlerin duaları yeter. AKP Oslo’da düşmanla masaya otursun, biz sizlerle olalım yeter. AKP Habur’da teröristi karşılasın, biz mehmetçiği karşılayalım yeter. AKP müslüman coğrafyasını işgal eden küresel güçler için dua etsin, biz şehitlerimiz için Fatiha okuyalım yeter. Milliyetçi ülkücü hareket işte budur, bu kadar net, tarafı belli ve kimliği göz kamaştırıcıdır.

“OKYANUS ÖTESİNE TUTULMADAN İKTİDAR OLACAĞIZ”

Başbakan’ın 2071 hedefi aldatmacadır. 2071 hedefinde Türk vatanı yoktur. Türküm demenin suç sayıldığı, cumhuriyetin meftaya dönüştüğü Anadolu Başbakan’ın gizli gündemindedir. Yabancı dostları heyecan içindedir. Ama ömrü vefa edecek, ne de sonraki kuşakları şahit olacaktır.

Okyanus ötesine tutulmadan Türk devletinin iktidarını kuracağımızı ispatlayacağız. Değerlerimiz peşkeş çekmeden iktidara ulaşacağını dosta da düşmana da göstereceğiz. Ölürüz de milletimizden vazgeçmeyiz. Ölürüz de vatan toprakları üzerinde taksimat yaptırmayız. Ülkücü Cumhurbaşkanı, ülkücü başkanının olması hayal değildir. Ülkücü Batı Trakya’daki kimlik ve inanç mücadelesidir. Ülkücü Filistin sokaklarındaki mazlumların sesidir. Kerbela’daki vicdansızlığın alacaklısıdır. Ülkücü Çeçenistan‘da sönen hayallerin takipçisidir. Ülkücü Bosna’da yıkılan hayallerin tamircisidir. Ülkücü zorbaya teslim olmaz.”

“AKP TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNDE 5. BÜYÜK TEHDİTTİR”

Bahçeli, Türk milletinin tarihinde 5 büyük kırılmanın yaşandığını kaydetti. Bu 5 büyük kırılmayı sıralayan MHP lideri; “İlk olarak, 630 yılında Göktürk kağanı’nın Çinlilerle girdiği mücadeleden mağlubiyetle ayrılmasıdır. Bunun sonucunda Orta Asya’daki Türk hakimiyeti büyük bir darbe almıştır.

İkinci olarak 1243 yılında Sivas’ın Kösedağı mevkiinde İlhanlı Devleti’nin Anadolu Selçukluları çevirme hareketiyle yenilgiye uğratmasıdır.

Üçüncü olarak 1402 tarihinde Ankara’nın Çubuk Ovası’nda Timur’un Beyazıt’ı bozguna uğratarak fetret devrininin fitilini tutuşturmasıdır.

Dördüncü olarak 1. Dünya Savaşı’nın ardından son yurdumuzun itilaf devletleri tarafından işgal altına alınmasıdır ki yakın tarihimizin en hazin ve ibretlik hadiseleri bu şekilde cereyan etmiştir.

Yaşadıklarımızdan ve çıkardığımız tecrübelerden sonra 3 Kasım 2002 tarihinde iktidara gelişi Türk milletinin 5’inci yıkım ve muhatap kaldığı tehdittir. İlk dört kötü hadise savaşlarla oluşurken beşincisi demokratik vasıtalarla meydana gelmiştir. Türkiye on yıldan beri AKP iktidarı tarafından yönetilmektedir. Bu on yıl kaybın, israfın, teslimiyetin ve onursuzluğun neticeleriyle şekillenmiştir. İnançlarımız istismar edilmiş, milli varlıklarımız kuşatmaya alınmıştır.

Türk milletinin 1000 yıllık kardeşliği saldırı ve tahriklere maruz kalmıştır. Sözde Kürt sorunu çerçevesinde kurulan taciz ve kışkırtma kampanyası milletimizin birliği sarsmış, etnik bölücü teröre imkan ve ortam sağlamıştır. AKP’yle bir bölücülüğün ismi hak arayışı, tavizin ismi dik duruş, krizin ismi fırsat, boyun eğmenin ismi çözüm, teröristle pazarlığın ismi barış olarak tanımlanmıştır”

MİLLİ MUTABAKAT

Bu kapsamda 10. Olağan Büyük Kurultayımız vesilesiyle, belirlediğimiz şu milli mutabakat ve hususların herkes tarafından bilinmesini istiyor ve bunu temenni ediyorum:

1- Türkiye devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa, teröre ve AKP’ye de teslim edilmeyecektir.

2- Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir, ülkesi ve milleti bir ve bütündür.

3- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekûn büyük Türk milletidir.

4- Türkiye Cumhuriyet Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes; ırk, dil, din ve mezhep farklılığına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.

Milli varlığımızın temeli bu mensubiyet şuuru ve milli birlik ruhudur ve Türklük üst ve vazgeçilmez kimliğimizdir.

5- Türk milletine yeni kimlik ve isim arayışları, yeni vatandaşlık icatları boş ve nafile faaliyetler olarak kalmaya her zaman mahkûmdur.

6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır. Unutulmasın ki, Türkiye asla Türk milletsiz olamayacaktır.

7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve büyük Türk milletinin varlığına Türk milliyetçileri bir, iri ve diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacak ve kâbus rüyaları gerçekleşmeyecektir.

8- Bu yüzden, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in, hain emeller karşısında sessiz, duyarsız, tepkisiz ve hareketsiz kalması asla düşünülemeyecektir.

9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir ve bunun için haykırarak diyoruz ki; Türk Milleti Sensiz Asla.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Kasım 2012, 21:18 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.274 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi