Tarih: 04.10.21        İp Adresiniz : 18.206.83.16
Başbakan Erdoğan’a Göre İstatistikler

Erdoğan’a göre Ak Parti’nin oy oranı

Başbakan Erdoğan, katıldığı canlı yayında gazetelere yansıyan kamuoyu anketlerini de yorumladı. Erdoğan partisinin ve muhalefet partilerinin oy oranlarını da açıkladı.
Kanaltürk televizyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, zaman zaman medyada yer alan manüpülatif kamuoyu anketlerini de değerlendirdi.
Erdoğan şöyle konuştu: “Bu ara bazı anketler falan medyaya yansıyor. Biz biliyorsunuz bu konuya çok önem veren bir partiyiz. Bizim şu anda son olarak yaptığımız kamuoyu araştırmalarında da bu gazetelere falan yansıyanlarla alakası olmayan, kaldı ki onlar da şecaat arz ederken, sirkatlerini söylüyorlar. Gene AK Parti’yi aşağıya düşürme gayretlerine rağmen, düşüremedikleri gibi anamuhalefetin ciddi manada düşük olduğu ortaya çıkıyor, diğer muhalefet partilerinin de zaten durumları ortada. Ama AK Parti onların bütün bu maharetlerine rağmen, yine gayet iyi bir konumda.

AK PARTİ VE DİĞER PARTİLERİN OY ORANI

Bizim yaptırdığımız kamuoyu araştırmalarında, hamdolsun bizim son seçimlerden sonra yine 2 puan yukardayız. CHP konumunu koruyor, MHP biraz düşük vaziyette. Zaten diğerleri barajın altında böyle bir durum var. Fakat bizim 30 Eylül’le ilgili tabii ki 2023’e yönelik yeni bir program açıklamamız doğuyor. Bunun çalışmasını da ayrıca yapacağız. Şu ana kadar olanların yanında buna ne gibi ilavelerimiz olacak, nasıl biz o seçimde açıkladıklarımızı nelerle…. Şu anda bu yeni ekip üstlenip götürecek, bunları da açıklayacağız.”

YEREL SEÇİMLERİN TAKVİMİ

Başbakan Erdoğan, 2014 yılı içinde bir taraftan mart ayında yerel seçimin, hemen arkasından Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağını, bunun hem siyasi partiler hem de vatandaş açısından da sıkıntı olacağını belirterek, ”Ekim gibi olursa 4-5 ay geri alma durumu var. Sayın Bahçeli de açıklama yaptı biliyorsunuz, onun da olumlu yaklaşımı var” dedi.
Kurmaylarına, ‘MHP ve CHP ile görüşün’ talimatı verdiğini ifade eden Erdoğan, ”Ona göre burada tarihi mutabakatımızı da sağlarsak, yerel seçimleri şöyle 4-5 ay öne almamız mümkün”dedi.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KONUSU

Yeni anayasa için çalışmaların yürüdüğünü vurgulayan Erdoğan, her zaman, ”Masadan kalkan veya masadan kaçan parti asla olmayacağız” dediklerini anımsattı. Erdoğan, şunları kaydetti:
”İlla 4 parti burada dayanışma içinde olacak diye bir şey yok. Masada kaç parti kalırsa onunla bitiririz. Yani bu iki parti de olabilir ama ‘iki parti’ derken tabii anayasal değişikliği yapabilecek iki partiyi kastediyorum ki bu CHP olabilir, MHP olabilir. Oturalım konuşalım, azami müştereklerimizi tesis edebilirsek iş biter. Asgari müşterek değil. Çünkü azami müşterek sağlanırsa güzel bir anayasa, yeni bir anayasa çıkar.”
Başbakan Erdoğan, yeni anayasa konusunda çalışma yapan kurmaylarına, ”Sizler sonuna kadar gerekeni yapacaksınız. Oldu oldu, olmadı mevcut anayasayla yolumuza devam edeceğiz” dediğine değinen Erdoğan, ”Çünkü zaman kaybına da tahammülümüz yok” diye konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Eylül 2012, 00:27 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.483 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi