Tarih: 08.20.18        İp Adresiniz : 162.158.63.168
BDP’li Gruba Taşlı Saldırı

İstanbul’dan Tekirdağ F Tipi Cezaevi‘ne yürümek isteyen Bdp‘lilere polis müdahale etti. Olayların arasında kalan ilköğretim okulu öğrencileri de biber gazından etkilendi. Aralarında 2 milletvekilinin de yer aldığı Bdp’li grup,Büyükçekmece‘de taşlı saldırıya uğradıktan sonra yürüyüşten geri döndü.

ESENYURT’TA MÜDAHALE

Çeşitli gruplar, öğle saatlerinde Tekirdağ’a yürüyüş yapmak amacıyla Bdp Esenyurt İlçe Başkanlığı önlerine doğru harekete geçti. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelerek burada toplanmak isteyen
gruplara, çevik kuvvet polisi, farklı noktalarda engel olmaya çalıştı. Yürümekte ısrar eden sloganlar atan gruplar cembere alındı. Polis zaman zaman biber gazı kullandı.

ÖĞRENCİLER ETKİLENDİ

Polisin gazlı müdahalesi Esenyurt’taki günlük yaşamı alt üst etti. Doğan Araslı caddesi üzerinde saatlerce süren olaylarda çok sayıda vatandaş etkilendi.

Caddenin farklı noktalarında toplanan grupları dağıtmaya çalışan polis, zaman zaman gaz bombası kullanmak zorunda kaldı. Rüzgarın etkisiyle etrafa dağılan gaz vatandaşları olumsuz etkiledi.

Okula giden öğrenciler arada kaldı, gazdan olumsuz etkilenen öğrencilere ilk müdahaleyi polisler yaptı. Bir polis, kız öğrencinin yüzüne su dökerken diğeri ise gözünü üfledi. Ağlayan öğrenciler olay yerinden uzaklaştırıldı.

MİLLETVEKİLLERİ DE ORADAYDI

Bdp Esenyurt İlçe Başkanlığı önünde toplanan gruba Bdp İstanbul milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel’de katıldı. Polisle milletvekillleri arasında yaklaşık yarım saat görüşme sonunda sadece milletvekilleri Tuncel ve Tüzel’in yanında il yöneticilerinin de olması şartıyla yürüyüşe izin verildi. Bunun üzerine eylemciler “Yaşam hakkı kutsaldır” ve “Siyasi tutsaklar onurumuzdur” yazılı yeleklerini giydi.

Sayıları 30’u bulan grup daha sonra Silivri Cezaevi’ne doğru yürüyüşe geçti. Grubu yol boyunca arkasından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri takip etti.

BDP’Lİ GRUBUN YÜRÜYÜŞÜ SIRASINDA Büyükçekmece‘DE OLAYLAR ÇIKTI

Aralarında milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel’in de yeraldığı Bdp’li grup polisin izin vermesi üzerine, Tekirdağ’a gitmek üzere E-5’te yürüyüşe geçti. Bdp’lilere, Büyükçekmece girişinde toplanan bir grup tarafından taş atıldı. Bdp’li grubun da karşılık vermesi üzerine olaylar çıktı.

Polis, tazyikli su ve biber gazı ile iki gruba da müdahale etti. Olaylar nedeniyle E-5’te trafik durdu. Milletvekilleri ile polis müdürleri arasında tartışma yaşandı.

Polisin ısrarı üzerine Bdp’li grup geri döndü.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Ekim 2012, 16:49 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 742 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
Paykasa Kart Satış
Jeton Kart
Petshop
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Ukash Kart Kolaylığı

Ukash Kart Kolaylığı

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı seviyorsanız kesinlikle ukash kartı denemelisiniz. . Çünkü alışveriş yaparken içiniz rahat olacaktır.Oturduğunuz... [Devamı]
Ukash Kart ile Alışveriş Kolaylığı

Ukash Kart ile Alışveriş Kolaylığı...

İnsan sosyal bir varlıktır. Temel ihtiyaçlarını karşılamak adına çevresindeki diğer canlılarla etkileşim halindedir. İnsanın geçimini sağlaması... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - zayıflama - Astropay  - - Paykasa - Barcelona Gezi Rehberi