Tarih: 05.06.21        İp Adresiniz : 3.238.173.209
İmam Hatipli Öğrencilerin İsyanı

Yozgat‘ta İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilginç bir eyleme imza attı.

Yozgat’ta Sorgun İmam Hatip Lisesi bahçesinde toplanan öğrenciler, bazı öğretmenlerin kendilerini küçümsediğini ve derslerde hakaret içeren sözlerde bulunduğunu iddia etti.

“BURAYA OKUMAK İÇİN GELİNMEZ”

Velileri ile okul önünde toplanan öğrenciler, bazı öğretmenlerin ”Bu okula okumak için gelinmez, Fatiha okumak için gelinir”, ”Buradan mezunlar ya ev hanımı ya da imam olur” gibi hakaret içeren sözler sarf ettiklerini ileri sürerek gün boyunca derslere girmedi.

Sorgun İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Çağlayan Yıldız, yaptığı açıklamada, konuyla ilgili kendisine de şikayet geldiğini, bazı öğretmenlerin öğrencilere karşı küçümseyici davranış ve ifadelerde bulunduğunu kaydetti.

Yıldız, ”Konuyu okul idaresi ile görüştük. Burada hem lise, hem de Anadolu Lisesi öğrencileri eğitim görüyor. Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 460 puanla okuyan öğrenciler bulunuyor. Ancak öğrencilerden bazıları büyük bir hayal kırıklığı içerisinde. Öğrenciler, eğitim adına hiçbir şey alamadıklarını belirtiyorlar. Özellikle birkaç öğretmenimizde sıkıntı var” dedi.

‘NEDEN MATEMATİK ÇÖZÜYORSUNUZ?’

İsmini vermek istemeyen bir öğrenci, bazı öğretmenlerinin okulda ”düz lise” ve Anadolu Lisesi gibi ayrımcılık yaptıklarını öne sürerek, ”Anadolu Lisesi sınıflarına giren öğretmenler hiçbir şey yapmıyor. Hiçbir ders öğretmiyor. Ya oturarak ya da konuşarak dersi tamamlayıp gidiyor. Ben 4 yıldır İmam Hatip Lisesi öğrencisiyim, ancak mesleki ders alanında hiçbir şey öğretilmedi. Matematik çözdüğüm zaman ‘neden matematik çözüyorsunuz, siz fen lisesi öğrencisi değilsiniz’ diyerek matematik dersi yapmamızı bile istemiyorlar” diye konuştu.

“NEDEN BU OKULA GELDİN!”

İmam Hatip Lisesi 9/A sınıfı öğrencilerinden Emine Yılmaz ise okula 451 puanla geldiğini anlatarak, ”Öğretmenlerimiz bana ‘bu kadar yüksek puanla neden bu okula geldin’ diyorlar. Diğer arkadaşlarım gibi dini eğitim verilen bir okula gelmek istedim. Okulumuzda birkaç öğretmen var. Bunlar, bizleri küçümseyerek hitap ediyor. bu öğretmenlere gerekli uyarıların ve cezanın verilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YETKİLİLER İNCELEME BAŞLATTI

Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç ise olayın kendisine iletilmesinin ardından inceleme başlattığını, detaylarının ortaya çıkarılması amacıyla müfettiş istediklerini kaydetti.

Kaymakam Kılıç, şöyle konuştu:

”Olay bana ilk kez sözlü olarak iletildi. Ardından da bu olay meydana geldi. Şu an İlçe Milli Eğitim Müdürümüz inceleme yapıyor. Olayın daha detaylı olarak incelenmesi amacıyla bir müfettiş istedik. Olayın meydana gelmesinde bir yönetim zafiyeti var gibi görünüyor. Müfettişin raporuna göre davranıp, gerekli işlemi yapacağız.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Aralık 2012, 07:59 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.302 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi