Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 44.192.70.216
Kenan Bıyık’dan Açıklama

Eğitim ve Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra siyasette de tüm Rizelilerin yıllardır çok yakından tanıdığı Kenan Bıyık’ın ani ve sürpriz kararları Trabzon ve Rize’de büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Trabzon’un ilk özel Dershanesi olan ve yıllardır da bu komşu kentimizin ünlü Uzun sokağında faaliyet gösteren YILMAZ Dershanesi Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerini noktaladı.Faaliyetlerini sonlandıran bu güzide Dershane 1967 yılında Ayhan ve Gürhan YILMAZ kardeşler tarafın-dan kuruldu ve 1979 yılında da YILMAZ kardeşler isimlerini taşıyan bu Dershaneyi Rizeli Teyze çocukları olan KENAN BIYIK ve kardeşlerine devir etmişlerdi.

33 yıldır Kenan Bıyık ve kardeşlerinin yönetiminde olan Trabzon’daki YILMAZ Dershanesi Rize’li Hemşerilerimizin adeta buradaki ikinci adresi olmuştu.

Eğitim ve Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra tüm Rizelilerin ve Rize Halkının A’dan Z’ye tüm sorunlarıylada yıllardır çok yakından ilgilenen KENAN BIYIK ve kardeşlerinin bu ani ve sürpriz kararları Trabzon ve Rize’de büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Anımsanacağı gibi bu Dersanede toplam 20 Öğretmen ve 5’de görevli personel bulunuyordu. Ünlü Uzun sokaktaki bu Dershanenin binasının şimdide Yurt olacağı öğrenildi. Kenan Bıyık ve kardeşleri Bülent ve Salih Zeki Bıyık’ın yeni kurulan Avrasya Üniversitesinde Danışman ve Öğretmen olarak görev almaları bekleniyor.

Komşu ve dost Trabzon’da halen 61 Özel Dershane bulunmasına karşın en az 5 Dershanenin faaliyetlerine nokta koymaları bekleniyor.

Girdiği iki siyasi seçimlerinden Belediye Başkanlığını AKP’li Halil Bakırcı’ya kıl payı kaptıran ve Milletvekili seçimlerini de az bir oyla kaybeden Kenan Bıyık ve kardeşleri yaptığı ilginç ve iddialı açıklamasında da şunları söyledi. “Güzide Ülkemiz ve Kentimizdeki bu Dershaneler Halkın desteği ve arzusuyla açılmıştır. Siyasilerin bu Dershaneleri kapatmaya gücü yetmez ayrıca bu Halk isterse Dershaneler ancak kapanır, yoksa kapanmazlar. Bizim konumuz daha farklı biz kendi isteğimizle bu işe nokta koyduk, ama yinede Milli Eğitim Camiasının içinde yer alacağız, her zaman olduğu gibi Trabzon’da Rizelilerin hizmetinde olacağız.”

Trabzon Valisi Doç. Dr. Recep Kızılcık da Kenan Bıyık ve Kardeşlerine Eğitim camiasına verdikleri hizmetlerden dolayı “Teşekkür” ederek plaket verdi.

Bizlerde Kenan Bıyık ve kardeşlerini ayrı ayrı “Tebrik” ediyor ve yeni görevlerinde de “Başarılarının” devamlarını diliyoruz.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Eylül 2012, 10:28 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.628 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi