Tarih: 04.15.21        İp Adresiniz : 100.24.122.117
Kıvanç Korkmaz Pazarlamada 360 Derece Stratejisini Kullanıyor

Kıvanç Korkmaz Pazarlamada 360 derece stratejisini kullanıyor.

Sağlık pazarlamacıdaki regülasyonlar, bu alandaki şirketlerin iletişim mecralarım farldılaşürıyor. Marka konumlandırmasını erişilebilir, güvenilir ve tüm kitlelere hitap etmek üzerine kurgulayan Medical Park, pazarlama stratejisini dijital mecra ve sponsorluğu etkin olarak kullanmak üzerine planlamış. Diğer mecralarla birlikte ‘360 derece pazarlama’ stratejisi öne çıkarılıyor.

Medical Park Hastaneler Grubu: 16 hastane, 2 tıp merkezi ve 2 hastane kompleksiyle Türkiye’nin 6 coğrafi bölgesinde dağılım gösteren bir marka.

Herkes İçin Sağlık‘- sloganıyla hareket eden Medical Park’ı marka konumlandırması erişilebilir, güvenilir ve tüm kitlelere hitap etmek üzerine kurgulanmış.

Pazarlama iletişimi araçlarını ‘360 derece pazarlama’ anlayışı çerçevesinde kullanan şirket, özellikle sponsorluk ve sosyal medyadaki etkinliğiyle son yıllarda dikkatleri üzerine çekiyor.

Sağlık konusunda bilgi arayışında internet ve arama motorlarının etkin olarak kullanılması, web sitesini daha çok ziyaret edilir hale getirmeye itmiş şirketi. Ve yapılan değişikliklerle her yıl ziyaretçi sayısı ikiye katlanmış.

Medical Park Hastaneler Grubu Kurumsal Pazarlama Direktörü Kıvanç Korkmaz, iki yıldır online pazarlama araçlarından mikro site ve blog ağlarım çok daha etkin kullandıklarını söylüyor. Korkmaz, “Hastalıklara özgü mikro siteler oluşturarak, hastalarımızın sorduğu her türlü somya cevap bulabildiği ve Medical Park hastaneleriyle birebir, interaküf etkileşime geçebildiği, anında sorularına cevap alabildiği ve Türkiye’deki herhangi bir hastanemize tedavi için yönlenebildiği bir sistem uyguluyoruz” diye konuşuyor.

Bu sistem sayesinde tahlil sonuçlarını hastaneye gitmeden web sitesinden alabildiğiniz gibi, ameliyat olan hastalarınıza internet üzerinden ‘geçmiş olsun’ mesajınızı iletebiliyorsunuz.

Sağlık pazarlamasında birçok regülasyon olmasından dolayı, markayı pekiştirmek ve göz önünde tutmak için spor sponsorlukları da önemli bir mecra. Spor ile sağlığı ilişkilendiren Medical Park Hastaneler Grubu, 2’nci ve 3’üncii Lig takımlarının ve toplumun geneli tarafından bilinmeyen bireysel sporcuların da sosyal sorumluluk anlamında sponsorluklarını destekliyor.

Spor sponsorluklarının kurum kimliği ve imajını güçlendirmek, marka aidiyetini artırmak, adını hedef kitlelere duyurmak için vazgeçilmez bir pazarlama aracı olduğunu söyleyen Korkmaz, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Özellikle taraftar grupları büyük olatı kulüplerle yapılan işbirliklerinde, eğer sponsorluk ilişkileri iyi yönetilirse, taraftarlar da sponsor olan markayı benimseyip içselleştiriyorlar. Büyük spor kulüpleri tarafından transfer edilen önemli isimlerin hastanelerimizde sağlık kontrolünden geçmesi, markaya duyulan güven olgusunu pekiştiriyor. Spor sponsorluklarının sağladığı en büyük avantajlardan biri de birçok mecrada yer alabilme olanağı sunması.”

GELECEK DİJİTAL KANALLARDA

Dünya genelinde mobil cihazlarla sağlık bilgilerine ulaşmak yükselen bir trend. Artık hastalar hastanelerini, doktorlarını ve tedavilerini internet yoluyla belirliyor. Hastaların, doktorlarını başarı oranlarına ve iletişim yeteneklerine göre değerlendirebileceği bir dönemin yaklaştğını söyleyen Medical Park Hastaneler Grubıı Kurumsal Pazarlama Direktörü Kıvanç Korkmaz, bu dönemde, ihtiyaçları karşılayacak, özellikle görsel işitsel paylaşımların yaygınlaştığı, dijital online yayıncılığın önem kazanacağının altını çiziyor. Korkmaz, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Sağlık hizmetlerinde en iyi pazarlama, üretilen kaliteli sağlık hizmetinin ve tıbbi çıktılardan memnun kalan kişilerin bunu dile getirmesi ve çevresindekiler ile paylaşmasıdır. Fikir ve görüşlerin paylaşıldğı online mecra olan dijital kanallar, bu anlamda trend olmaya devam edecektir.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ağustos 2013, 12:25 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 5.540 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi