Tarih: 05.06.21        İp Adresiniz : 3.238.173.209
Köpek Pislikleri İçinde 6 Ay

Arınç‘ın “Öyle bir işkenceye maruz kalsam ben de dağa çıkardım” dediği BDP‘li Gültan Kışanak, o günleri anlattı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınçın bir televizyon kanalında “Öyle bir işkenceye maruz kalsam ben de dağa çıkardım” dediği Bdp Eş Başkanı Gültan Kışanak, o günleri anlattı.

KÖPEK PİSLİKLERİ İÇİNDE 6 AY

Kışanak “Diyarbakır Cezaevi‘nde günün 24 saati işkenceydi. Her türlü aşağılanma horlanma, fiziki işkence, insanlık dışı muamelenin her türünü yaşadık orada. Ben kendim Esat Oktay Yıldıran‘ın köpeğinin kaldığı Co’nun kaldığı odadan Co’yu çıkarttılar onun kaldığı yerde Co’nun pislikleriyle ve kemik artıklarıyla birlikte 6 ay o hücrede kaldım” dedi.

Gültan Kışanak o gün yaşadıklarının izlerini vücudunda da olduğunu söyledi.

EMPATİ İHTİYACI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, “Cezaevinde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış, o kadar zorlamışlar ki ben de dağa çıkardım” sözlerine Bdp Genel Başkan Yarıdmcısı Gültan Kışanak’tan yanıt geldi. Kışanak, şunları söyledi:

“Sayın Arınç, bir empati yapma ihtiyacı duyuyorsa, bunun önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Kürt sorunu biraz da herkesin yaşadığı sorunun kendisi ile sınırlandırdığı mercide hep ilerlediği için kimse kimseyi anlamadığı için çözmek de biraz kolay olmuyor. 1990’lı yıllarda yaşananlarla ilgili de bir empati yapmak lazım. Her sabah ‘Varlığımı, Türk varlığıma armağan ediyorum’ diyen çocuklarla da empati kurmak lazım. Kameraların karşısında kolu kırılan Kürt çocukla da empati kurmak lazım; gerillaya katıldığını öğrendik. Onunla da empati yapmak lazım. Gerçekten bütünlüklü bakılır, yaklaşılırsa empatinin Kürt sorunun çözümünde önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum.”

MHP: ARINÇ DAĞA ÇIKMIŞ GİBİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin: “Devletinin bakan sıfatını taşıyor, devletimizi Milli İstihbarat Teşkilatı’nı suçluyor. Eşkıya başı ile ilgili olarak, aklama, paklama, ‘O iyi ama onu devletin MİT’i bu hale getirdi’ denmek mi isteniyor?”

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri: “Sayın Arınç zaten dağa çıkmış gibi. Dağdakilerin verdiği hasardan daha fazla hasarı konuşmalarıyla veriyor.”

ARINÇ’IN İÇİNDE BİR İYİ BİR DE KÖTÜ POLİS VAR

‘Arınç’ın içinde bir iyi bir de kötü polis var’

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur: Sayın Arınç’ın içinde bir iyi polis bir de kötü polis var. Hakikaten birgün biri çıkıyor, birgün diğeri. Kovalıyorlar birbirlerini ama tutamıyorlar. Bunu belki içten yapıyor, belki bir taktik olarak yapıyor. Bu da bunun bir göstergesi…”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Aralık 2012, 08:23 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.732 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
  1. Karoly diyor ki:

    f6ncelikle alemin rereiknlni daimi takip eden bir mfcziksever olarak alemin seslerini ae7manıza ne kadar sevindiğimi anlatamam sayenizde aleme kuş bakışı caka satacağımız bir yerler var şarkı hakkında ise; bana kalırsa sadece mfczik haliyle dinlenilecek bir şarkı olmanın f6tesindedir enfestir.farid mfcziğini konuşturmuştur ama sf6zleri ayrıca dinlenilmeye layıktır anlamasak da anlaşırız .ayırca manasını da bugfcn araştırdım en az şarkı kadar etkileyici ve ben ilk settar’dan dinlemiştim onu almamışsınız Abdullah bey e7ok gfczel yorumladığını hatırlatırım selam ile hep yaşasın ve hayırlı olsun alemin sesleri:))

Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi