Tarih: 03.06.21        İp Adresiniz : 3.239.33.139
Meclis’te Ağızlar Fena Halde Bozuldu

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile BDP milletvekilleri arasındaki gerilim, bütçe görüşmelerine de yansıdı.

Meclis Genel Kurulu’nda, Bdp’li Sırrı Süreyya Önderin bazı valiler için, “sadece ağzından yelleniyor” sözü tansiyonu yükseltti.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin‘in, “Terbiyeli olmak lazım” sözüyle tansiyon artarken tepki gösteren Bdp’li vekiller komisyon sıralarında oturan Şahin’in yanına yürüdüler.

Meclis Genel Kurulu‘nda, İçişleri Bakanlığının bütçesinin görüşmesindeBdp’li milletvekilleri ile İçişleri Bakanıİdris Naim Şahin arasında tartışma yaşandı.

Bdp İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in valilere yönelik sözüne İçişleri Bakanı tepki gösterdi. Önder de, “Bak ben sana bir şey demiyorum, sen de bana bir şey deme, oradan laf atıp durma” dedi.

İçişleri Bakanı da, “Valime söylediğin şeyi düşün” diyerek karşılık verdi. Önder de, “Valinizin bir vilayette bütün meydanları yasaklamış bir vali, sadece ağzından yelleniyor” sözü ise tartışma yarattı.

İçişleri Bakanı, “Terbiyeli olmak lazım” diyerek yerinden konuşurken Bdp Grup Başkanvekili Pervin Buldanda, “Önce sen terbiyeli ol” diye bağırdı. Buldan ve Bdp Grup Başkanvekili İdris Baluken yerlerinden kalkarak İçişleri Bakanı’na tepki gösterdi.

Konuşması biten Önder, komisyon sıralarında oturan İçişleri Bakanı’nın yanına gitti ve Genel Kurul’da gösterdiği bir fotoğrafı masaya bıraktı. Ardından Buldan ve Baluken İçişleri Bakanı’nın yanına gittiler. Bir anda İçişleri Bakanı’nın etrafı kalabalıklaştı.

Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu da, “Lütfen yerinize geçin” diyerek vekilleri uyardı.

İçişleri Bakanı’nın yanına giden Buldan, ayağını göstererek, “Terbiyesiz sensin, ayağıma bak, gaz bombasının izi var” diye konuştu.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da vekillerin yanına gelerek oturmalarını istedi. Ardından tartışma büyümeden önlendi.

Daha sonra kürsüye gelen Bdp Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Benim bir önerim var, oylamaya sunuyorum. Diyarbakır’da büyük bir cezaevi konsepti yapıyorlar adını Recep Tayyip Erdoğan, F tiplerini de İdris Naim Şahin öneriyorum, kabul edenler, ellerini kaldırsın” önerisini yaptı. Kaplan’ın önerisine salonda sadece Bdp’li vekiller el kaldırdı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Aralık 2012, 08:33 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.189 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi