Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 44.192.70.216
“Ne Olursa Olsun Ankara’da Olacağız”

İzmit’te Cumhuriyet Şöleni yürüyüşüne katılan Kemal Kılıçdaroğlu, ne olursa olsun Ankara’ya yürüyeceklerini söyledi.

CHP İzmit İlçe Teşkilatı’nıın düzenlediği Cumhuriyet Şöleni yürüyüşüne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bayramı ancak bizim istediğimiz koşullarda kutlayabilirsiniz diyorlar. Biz de diyoruz ki, bu Bayram en büyük bayramdır. Bu bayramı kutlamaya tek yetkili organ vardır. O da Türkiye Cumhuriyeti‘nin yurttaşlarıdır. Size inanıyorum ve size güveniyorum. İnandığım ve güvendiğim için buradayım” dedi.

Bunun yanı sıra Kılıçdaroğlu yarın da ne yaparsa yapsınlar halkla beraber Ankara’da yürüyeceğini söyledi.

İzmit’te saat 19.00’da Merkez Bankası önünden başlaması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun da buradan itibaren vatandaşlarla birlikte yürümesi planlanan Cumhuriyet Şöleni Yürüyüşü, bu noktada trafiğin tıkanması nedeniyle biraz ileriye alındı.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP milletvekilleri Hurşit GüneşMehmet Hilal KaplanHaydar Akar, CHP eski milletvekilleri Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkayanın da katıldığı yürüyüşe, izdiham olabilir düşüncesiyle Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş Yolu’nun yarısından katıldı. Burada otobüsten inerek 20 bin kişiyi aşan kalabalıkla yürümeye başlayan Kılıçradoğlu bir anda izdihamın ortasında kaldı.

Gürsel Tekin ile diğer milletvekilleri ile parti yetkilileri izdihamın ardından Kemal Kılıçdaroğlu ile bir süre yürüdükten sonra aynı durum devam edince yeniden otobüse bindi ve bu şekilde devam etti.

Perşembepazarı Meydanı’nda, Yürüyüş Yolu’nun diğer ucundan gelenlerle buluşmanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada bir konuşma yaptı.

“Buraya Cumhuriyet Bayramı‘nı kutlamaya geldik. Baskı kuruyorlar. Bayramı ancak bizim istediğimiz koşullarda kutlayabilirsiniz diyorlar. Biz de diyoruz ki, bu Bayram en büyük bayramdır. Bu bayramı kutlamaya tek yetkili organ vardır. O da Türkiye Cumhuriyetinin yurttaşlarıdır. Size inanıyorum ve size güveniyorum. İnandığım ve güvendiğim için buradayım” dile konuştu.

“NE OLURSA OLSUN ANKARA’DA OLACAĞIZ”

Cumhuriyet Bayramı‘nda Ankara’da olacağını ve elinde bir bayrakla halkın arasında olacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Deniyor ki, ‘istihbarat aldık. Olaylar çıkacakmış. Dolayısıyla töreni yapmayacaksınız’ deniyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar halkla beraber elimizde bayrak Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye‘yi çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz” dedi. konuşması sık sık alkışlarla kesilen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“İzmit’ten genç arkadaşlarım Ankara’daki törene gelmek istiyorlar. Bana Valiliğin telefon ettiğini, otobüsleri durdurduklarını söylediler. Buradan Kocaeli Valisine sesleniyorum. Devletin valisiysen, Cumhuriyetin valisiysen, yasakçı düşünceden vazgeç. Yoksa bunun hesabını elbet bir gün soracağız. Hiç bir güç bizi Cumhuriyet Bayramı‘mızı kutlamaktan alıkoyamaz. Bayramı Doğuda, Batıda, Güneyde, Kuzey’de hiç bir güç engellemeyecek. Türkiye‘nin bütün alanlarında topraklarında bayramı hep beraber bir yürek olarak kutlayacağız.”

Kemal Kılıçdaroğlu otobüsle gelirken genç bir kadının “Selam olsun” dediğini belirterek, söylediği şu sözleri halkla paşlaştı: “İzmit’ten, Ankara’ya, Hakkari’ye, Diyarbakır’a, Mardin’e, Rize’ye, Trabzon’a, Sinop’a, Samsun’a, Zonguldak’a, İzmir’e, Manisa’ya, Çankırı’ya, Çorum’a, Antalya’ya selam olsun. Selam olsun. Türkiye‘ye.”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Biraz sonra bir senarist, romancıyı dinleyeceğiz. Yüreği altın gibi temiz. O Türküleri ile bir çığır açtı. Hepimizin gönlünde taht kurdu. Onu yürekten selamlıyorum. Türküleriyle, romanlarıyla, senaryosıyla yeniden selamlııyorum. Selam olsun Zülfü Livaneli’ye de” diyerek Zülfü Livaneli’den de övgüyle bahsetti. Kılıçdaroğlu’nun ayrılmasının ardından sahneye çıkan Zülfü Livaneli’nin şarkılarıyla Cumhuriyet Şöleni’ne katılanları coşturdu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ekim 2012, 07:37 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.203 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi