Tarih: 04.10.21        İp Adresiniz : 3.234.221.67
Ölüm Orucu Sona Erdi

Başbakan Erdoğan Moldova Başbakanı Vladimir Filat ile Başbakanlık Merkez Binası’nda yaptığı görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan Erdoğan, cezaevlerindeki açlık grevi için “Sağlık Bakanlığımız, her türlü tedbirini almıştır. Ölüm orucuyla alaklı olarak, o bitmiştir. Öyle bir şey yok şu anda.” dedi.

“BOŞUNA YORULMAYIN”

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, “çift başlı yönetim” tartışmalarıyla ilgili soru üzerine, gerek Cumhurbaşkanı’nın, gerekse kendisinin aynı şeyleri söylediklerini belirterek, “Sayın Gül ile beni birbirimize düşüremezler. Boşuna yoruluyorlar, yorulmayın” diye konuştu.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in, ‘Bu sistemde cumhurbaşkanı ile başbakan çatışır’ sözlerine değinen Erdoğan, “Bizim aslında bildiğiniz gibi bir tezimiz var. Bu tez; başkanlık, yarı başkanlık veya partili cumhurbaşkanı tezimizdir. Bunların her üçünden birinin tercih edilmesi, halkımızın iradesini ortaya koymak suretiyle başkan, yarı başkan veya partili cumhurbaşkanını seçmesi, bu ülkede bazı sıkıntıları ortadan kaldırır” dedi.

“İÇ İSTİKRARSIZLIK DIŞ BASKIDAN DAHA TEHLİKELİDİR”

Aynı soruyla ilgili görüşlerini dile getiren Moldova Başbakanı Filat ise, bugün Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan ile uzun uzun görüştüğünü hatırlatarak, “Bu görüşmelerden anladığım kadarıyla sizin ülkenizde her şey yolunda. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kutlamak isterim.

Bazen iç istikrarsızlık, dış baskıdan çok daha tehlikelidir. İstikrarı muhafaza etmek herkesin görevi. İstikrara dayalı olarak gelişebiliriz ve inşa ettiklerimizi yıkmayız” dedi. Filat’ın bu sözleri salondakileri güldürdü.


“ÖLÜM ORUCU BİTTİ”

Açlık grevlerine ilişkin bir soru üzerine Başbakan Erdoğan, “Açlık grevleri konusunda, gerek bakanlığımız, gerek Sağlık Bakanlığımız, her türlü tedbirini almıştır. Ölüm orucuyla alaklı olarak, o bitmiştir. Öyle bir şey yok şu anda. Açlık grevini teşvik edenlerin de ‘kuzu kebap partilerinde’ günlerini tüketmeye devam ediyorlar” dedi.

‘YA SİYASET YAPARSIN YA KANDİLE ÇIKARSIN’

Erdoğan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ‘Eylemlerimiz radikalleşecek’ sözlerinin hatırlatılması üzerine bir siyasi partinin genel başkanının bu tür açıklamalarını anlamakta artık zorlanmadığını belirterek, “Adeta bölücü terör örgütünün uzantısı insan diliyle konuşuyorlar. Zaten ülkemizde çocuklarımızın, gençlerimizin okuduğu okulları tehdit edecek kadar ileri gittiler. Bunlar ne demokrasiden, ne özgürlükten nasiplerini almamışlar” diye konuştu.

Erdoğan, PKK‘lılar ile kucaklaşan BDP’li 10 vekil hakkındaki fezlekenin Meclis’e gelmesi halinde nasıl bir adım atacaklarının sorulması üzerine de, fezleke önlerine geldiğinde içeriğine bakacaklarını ve gereğini de yapacaklarını ifade etti.

Erdoğan, “Demokratik parlamenter sistem içinde kurallar neyse bu kurallara göre çalışırız. İnsani olmayan her tavra o şekilde cevap veririz” dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Kasım 2012, 07:29 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.385 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi