Tarih: 05.07.21        İp Adresiniz : 3.238.173.209
Peygamberimizin kimlik kartı sana mı düştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed adına ‘kimlik kartı’ hazırlayan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Ağa Terkin’e sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Hz. Muhammed’e nüfus cüzdanı çıkarmak senin ne haddine? Sen kimsin. Böyle bir şey olabilir mi? Peygamberimizin kimlik kartı sana mı düştü?” dedi.

3. Uluslararası Konyaaltı Kitap Fuarı‘nı gezen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu, Dışışleri Bakanı Ahmet Davutoğlu‘nun bugün TBMM’de yaptığı konuşmasında, ‘Kılıçdaroğlu, kafasında Başbakan ve Davutoğlu ile savaşıyor’ söylemlerine Antalya’dan cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Yeni bir kitap mı yazmış? Bence yeni bir kitap yazmalı. Stratejik körlük diye. Ona bu şekilde yanıt vereceğiz. Yanlış yaparsanız, toplumu bu noktaya getirirseniz. Toplumu bu noktaya getirirseniz ciddi yanılmalara sebep olursanız o koltuklara oturmamanız lazım. Eğer bir ülkenin Dışişleri Bakanı uluslar arası alanda alay konusu oluyorsa, dönüp kendini sorgulaması lazım. Ben ne yaptım da dünyanın her ülkesinde alay konusu oldum. Aşmamız gereken sorun budur. Hala onu tutuyorsa aynı anlamda sorumluluğu paylaşıyor demektir” dedi.

“TEHLİKELİ BİR GELECEĞE İMZA ATIYORSUNUZ DEMEKTİR”

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

” 2002’de neydi Türkiye, 2012‘de ne. 2002’de bölgesinde lider olan, sözü dinlenen Başbakan gittiği zaman, sokaklarda alkışlanan bir dünya vardı. Bugün geldiğimiz dünyaya bakın. Bütün komşularıyla kavga eden,yurt dışına çıkmaya bile cesaret edemeyen bir Başbakan var. İran’da bekletilen, refüze edilen bir Başbakan var. İran- Brezilya Türkiye bir araya geldiler. Ortada kaldık. Bütün bunları değerlendirmemiz lazım. Türkiye bu dış politikayı, bu yönetimi haketmiyor. Bu yönetim Türkiye’nin geleceğine ipotek koyan kararlar alıyor. Bir ülkenin yönetimi halkları düşman eder mi? Etmemelidir. Eğer siz halkları düşman ederseniz bunu iç politikada kullanırsanız, çok tehlikeli bir geleceğe imza atıyorsunuz demektir. Sayın Başbakan’a, ‘Sen bölücüsün’ diyorum. ‘Ben bölücü değilim’ diyemiyor mesela. O da biliyor bölücü olduğunu. Toplumu böldüğünü biliyor. Toplumu kavga noktasına getirdiğini biliyor. Toplumun en kutsal değerlerini acımazsızca siyasete alet ediyorlar” diye konuştu.

“SEN KİMSİN?”

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Ağa Terkin‘in Hz. Peygamber’e kimlik çıkartmasıyla ilgili soruya ise Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

”Hz. Muhammed’e nüfus cüzdanı çıkarmak senin ne haddine? Sen kimsin? Böyle bir şey olabilir mi? Peygamberimizin kimlik kartı sana mı düştü? Olmayan çocuğun adına Başbakan yazmak sana mı düştü? Bir ülkede Hz Muhammed’i istismar etmek; yazıktır, günahtır. İnsanda biraz vicdan, dine saygı, inanca saygı, Peygambere saygı olmalı. Kazayen onu bir CHP’li yapsaydı, şimdi yer gök inlemişti. Bunlar hiçbir değere önem vermiyorlar. Bunların tek amaçları var kursakları ve iktidarları. Bu iki çizgi arasında gidip geliyorlar. Ve bunun içinde sömürmeyecekleri bir alan yoktur. AKP iktidarı budur. Halkın bunu görmesi lazım.”

BARIŞ ÇAĞRISI

Antalya’da bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3. Uluslararası Antalya Kitap Fuarı ziyaretinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından özel sektöre yap işlet devret modeliyle yaptırılan Antalya Akvaryum’un resmi açılış törenine katıldı.

Akvaryum önüne kurulan platformdan Antalyalılara hitap eden Kılıçdaroğlu, Antalya ve Antalyalılarla gurur duyduğunu dile getirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın kent için çalıştığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Antalya sadece için Antalya için değil Türkiye için, Dünya için önemlidir. Antalya’da yaşamanın onurunu sizler paylaşıyorsunuz. Bu güzel doğayı sizler yaşıyorsunuz. Antalya’ya daha güzel bir kent hazırlamak belediye başkanının görevidir. Başkanlarımız sizler için çalışıyor. Çabalıyorlar. O nedenle onları kutluyorum ve onları yürekten kucaklıyorum” dedi.

Düne kadar CHP Antalya İl Örgütü’nün kavgalarla hatırlandığını aktaran Kılıçdaroğlu, “Ama şimdi tek yürek, tek nefes, tek amaç, çaba harcıyorlar. Antalya halkına saygı duymanın temel yolu ortak çaba harcamak, güç birliği yapmaktır. Bu güç birliğini sergiledikleri için onları yürekten kutluyorum. Sosyal belediyeciliğin anlamı halk için çocuklar için çalışmak, işsizlikle mücadele etmek, kent için, kentli için çalışmak, emek harcamaktır. Kentli ne ister. Huzur ister. Sabah kahvaltıya kalktığı zaman huzurla gazete alıp okumak ister. Şimdi yeni bir yasa getiriyorlar. Yaklaşık 10 bine yakın köy kapatılıp mahalle ilan edilecek. Su parası ödeyecekler. Şimdi harç ödeyecekler. Bu gerçekleri kentlilerin bilme hakkı vardır. Kentli olmak aynı zamanda huzur içinde yaşamaktır. Komşu ile barışık, mahalleli ile barışık, o kentle barışık olma, Türkiye ile barışık olma değil dünya ile barışık olma anlamına gelir. Kentli olmak aynı zamanda yurtta barış dünyada barış diye haykırabilmektir. Kentli olmak bütün komşularıyla barış içinde yaşamaktır. O nedenle kentli olmak kolay değildir. Biz barışı dostluğu arzu ediyoruz. Biz bu coğrafyada barışın, dostluğun egemen olmasını istiyoruz. Ne Suriye, ne Irak, ne Rusya’ya ile ne İran’la hiç kimse ile savaş istemiyoruz. Bu coğrafyada huzur ve barış içinde dostluğu paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Bu coğrafyada barışı sağlamanın herkesin görevi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de 2002’de hükümeti devraldılar. Şimdi her gün şehit geliyor. 20012’de iktidar oldular. Hiçbir komşumuz ile sorun yoktu. Şimdi bütün komşular ile savaşın eşiğine geldik. Sadece Antalyalıların değil Türkiye’de yaşayan bütün yurttaşların barış özlemini buradan dile getirmek CHP’nin Genel Başkanı olarak benim görevimdir. Bu coğrafyada yurtta barışı dünyada barışı egemen kılmak hepimizin görevidir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, kalabalığa seslenerek söylediklerini herkesin tekrar etmesini isteyerek, “Ben söyleyeceğim siz tekrar edeceksiniz. Türkiye’ye bir barış mesajı vereceğiz. Antalya’dan verelim. Tamam mı! tamam mı! Antalya’dan Karsa, Iğdır’a, Trabzon’a Sinop’a, Yozgat’a, Çankırı’ya, Çorum’a, Hakkari’ye, Diyarbakır’a, Mersin’e, Muğla’ya bütün Türkiye’ye selam olsun. Selam olsun barışa, yurtta barış dünyada barış. selam olsun barış isteyenlere” diye seslendi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise Antalya Akvaryum‘u yap işlet devret modeliyle hayata geçirildiğini söyledi. 3.5 yılda 300 proje ürettiklerini kaydeden Başkan Akaydın, ” Bu 3.5 yılda maliyeti en yüksek proje akvaryumdu. Sadece bir turizm değil bir kültür projesidir. Seçim hileleri ve yasaklara rağmen CHP Antalya’yı kaybetmeyecektir. CHP Antalya’yı, Mersin’i, Eskişehir’i kaybetmeyecektir. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın ” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri, akvaryumun açılış kurdelesini kesti.

Açılışın ardından protokol akvaryumu gezdi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Ekim 2012, 19:04 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.581 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi