Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 44.192.70.216
Rize’den ABD’ye Film Tepkisi

Rize’de cuma namazı sonrası bir grup basın açıklaması ile ABD’de çekilen ve İslam’a ve Hz. Muhammed’e hakaretler içeren “Müslümanların Masumiyeti” filmine tepki gösterdi.

Saadet Partisi Rize il basın müşaviri Ramazan Bursa yaptığı açıklamada ABD’nin İslam’ın kutsallarına karşı hakaret etmekte ve Müslümanları tahrik etmekte özgür bir ülke olduğunu ve Hz. Muhammed’e hakaret içeren videonun Dinler ve Medeniyetler Arası İttifak Projesinin son perdesi olduğunu vurguladı.

Yaptığı açıklamada Bursa “İslam’ın kutsallarına karşı sürekli hakaret ve tahriklerin ‘özgür ülkesi ABD ve Avrupa ‘da oyunun son halkası olan “Müslümanların Masumiyeti” filmine karşı tepkimizi dile getirmek için bugün burada toplanmış bulunuyoruz. Söz konusu tahrik filmi ile Küresel Irkçı Emperyalizmin kendi halkları arasında yükselen değer olan İslam’a karşı, İSLAMOFOBİ ile bu ilginin önünü kesmeye çalışmaktadır. Çeyrek yüzyıldır İslam coğrafyasında sürdürülen diyalog çalışmaları, Müslümanların aleyhine işlemeye devam ediyor. Müslümanlara ‘diyalog’ dedirttirildikçe; Müslümanların toprağı işgal ediliyor, bombalar Müslümanların başına yağıyor, dininden dolayı katledilen çocuklar hep Müslümanların çocukları oluyor… Birileri diyalog dedikçe, Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’e hakarete yeltenen, İslam’ın bütün değerlerini karalamaya kalkışan karikatürler çizilip, filmler yapılıyor… Bu çirkin film “Innocence of Muslims” (Müslümanların Masumiyeti) diyalog masalının son perdesi oldu”dedi.

 

Rize’den ABD’ye Film Tepkisi

Rize’den ABD’ye Film Tepkisi

Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamayı yüzeysel bulmadıklarını ve terörizme vurgu yaparken asıl teröristlerin kim olduğunu söylemediğini belirten açıklamada Bursa ““Innocence of MuslIms” (Müslümanların Masumiyeti) adlı İslam’a hakaret eden filmin yapımcılarından biri Kur’an yakmaya yeltenen Hıristiyan papaz, Terry Jones. Filmin diğer yapımcı finansörü ise Yahudi Sam Bacile. Filmin diğer destekçilerden biri de Mısırlı Kıpti Morris Sadek. Bu tablo sözde diyalog çalışmalarının geldiği son noktayı da ortaya koyuyor. Bu çirkin filme tepkiler çığ gibi büyürken maalesef bizim hükümetimiz sessiz kalmıştır. Başbakan’ın yaptığı yüzeysel açıklama ise tamamen renksizdir. Başbakan, açıklamasında terörizme vurgu yaparken asıl teröristin kim olduğunu belirtmiyor. ABD Büyükelçisinin öldürülmesini kınarken İslam’a ve Peygamberimiz’e hakaret içeren filmi ve bu çirkin filmin yapımcılarını tek kelime ile de olsa kınamaktan adeta imtina ediyor” dedi.

“SAYGI DUYULMAYAN HEP MÜSLÜMANLAR OLDU!”

Saadet Partisi Rize İl Basın Müşaviri Ramazan Bursa sözlerine “İslam’ı savaş dini olarak tanıtan film de Müslümanlara açıkça hakaret ediliyor. Bu film Hz. Peygambere yapılan ne ilk ne de son saygısızlık. Yıllardır sürdürülen diyalog çalışmaları, İslam’a ve Peygamber’ine yapılan saygısızlığı azaltmıyor. Aksine arttırıyor. Son olarak İstanbul’da yapılan ‘Diyaolog’ çalıştayı bunun en önemli kanıtı oldu. Çalıştaya çok sayıda diyalogcu, Hıristiyan ve Yahudi din adamı katıldı. Buna karşılık Hz. Peygamber’e hakaret filmi aynı günlerde gösterime sokuldu.

Yaşanan kaosun sorumlusu Amerikadır

Yaşanan kaosun sorumlusu Amerikadır

Hz. Peygamber’e hakaret eden film hala gösterimde. Müslümanların Peygamber’ini, inanç ve ritüellerini ciddiye alarak saygı duyan kimse yok. Hıristiyan Yahudi dünyası her gün bir yeni skandala imza atıyor. Camilerde içkili balolar veriliyor. Danimarka’daki Peygamber Efendimiz’e hakaret içeren çirkin karikatürler çiziliyor. Başörtülü kadınların fotoğrafları potansiyel suçlu gibi duvarlara asılıyor. Ezana izin verilmiyor. Müslümanlara karşı utanç duvarları örülüyor. Sünnet yasaklanıyor. Mynamar’da olduğu gibi Müslümanlar katliama uğruyor. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’e (S.A.V) karşı sistemli bir karalama kampanyası yürütülüyor. Akıllara, Müslümanlar her yerde aşağılanırken, bu diyalog çalışmaları kime hizmet ediyor sorusu takılıyor. Kuvveti üstün tutan anlayışın temsilcisi olan tek kutuplu dünya düzeni küresel emperyalizmin insanlar arasında kin ve düşmanlığı yayarak hayatiyetini devam ettirmeye çalışıyor. ’Şeytan Ayetleri’, karikatür krizi, Afganistan’da yüzlerce Kur’an-ı Kerim’in yakılması, şimdi de “Müslümanların Masumiyeti” adlı film, Müslümanlara doğrudan hakareti içeren provakatif, aşağılık ve art niyetli çalışmalardır. Amerika Derhal işgal ettiği yerlerden defolmalıdır!

Yaşanan kaosun sorumlusu Amerikadır

Yaşanan kaosun sorumlusu Amerikadır

Amerika’nın gerçek manada Libya’ya özgürlük ve barış getirmiş olması durumunda, söz konusu provakatif filmden dolayı Libya’da ABD Büyükelçisi Kaddafi gibi linç edilmezdi. Başta Irak, Afganistan, Suriye ve Libya gibi Arap Baharı yaşayan ülkelerde Amerika öncülüğündeki küresel çetenin yaptıklarına karşı halklar arasında birikmiş öfke patlaması yaşanıyor. Milyonlarca Müslüman’ın yaşadığı sözde özgürlükler ülkesi ABD’nin kendi vatandaşı olan Müslümanların inançlarına karşı saldırılara engel olmuyor ve Müslümanların din hürriyetlerini garanti altına almayıp ‘terörist’ gibi gösteriyor. ABD ve Batı ülkeleri yönetimleri; Peygamberimiz’e hakaret edenlere hep yardım ve yataklık yapıyor.

Batı ülkelerinin filme karşı sessiz kalması ve bunu ifade özgürlüğüne bağlaması haksız bir tutumdur. ABD’deki bu İslam karşıtı hareket binlerce Müslüman’ı sokağa dökmüştür. Bu da gösteriyor ki, İslam’a ve Hz. Muhammed’e yöneltilen hiç bir hakaret cevapsız kalmayacaktır. Yaşanan kaosun sorumlusu Amerikadır! Yaşanan bütün zulümlerin sorumlusu Amerikadır! Akan kanın, gözyaşının sorumlusu Amerikadır. Amerika İslam Coğrafyasından ve mazlum halklardan ve hatta kendi halkından özür dilemelidir! Derhal işgal ettiği yerlerden defolmalıdır! İslam İşbirliği Teşkilatı ve İslam ülkeleri, fitneye yol açan bu filme karşı birlikte hareket etmeli. Filmin gösterimi derhal durdurularak, bu filmi yapanlardan hesap sorulmalıdır” sözleriyle devam etti.

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı İbrahim Araboğlu katılımcılara teşekkür ettikten sonra, tepkili kalabalık tekbirler getirerek dağıldı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Eylül 2012, 13:16 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.575 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi