Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 44.192.70.216
Rize Vakfı Gençlik Kolları Rizeli gençlerle Akademisyenleri Buluşturdu

 

Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Gençlik Kolları tarafından Rize Vakfı Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte Rizeli üniversite öğrencileri, Rizeli akademisyenlerle bir araya geldiler.

Etkinliğin sunuculuğunu Cemalettin Tül yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül ve birçok akademisyenin de bulunduğu etkinlikte akademisyenler tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar. Öğrencilerin ilgisini memnuniyetle karşılayan akademisyenlere Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Gençlik Kolları teşekkürlerini iletti.

 

Rizeli gençlerin Rize Vakfında buluşmasında öğrencilerin yanında olanlar Rektörlerle sınırlı değildi. İstanbul Üniversitesi Adlî Tıp Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hızır Asliyüksek, Ressam Gülay Kakşi, Sinop Dikmen Kaymakamı Hasan Saskaya, Ekrem Orhon’un kızı Çayhan Orhan Dervişoğlu, İş Adamı Özcan Sümer ile Prof.Dr. Arif Yavuz, Prof. Dr. İsmail Yılmaz, Prof.Dr. Ali Necip Ortan, Prof.Dr. Ahmet Dervişoğlu, Doç. Dr. Fethi Kadıoğlu, Doç. Dr. Şenap Şahabettin Özben, Yrd. Doç. Dr. Selçuk Yazici,  etkinlikde öğrencileri yalnız bırakmadılar.

 

Yöresel yemek ikramlarıyla başlayan etkinlik Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Keçeli’nin açılış konuşmasıyla devam etti. Keçeli, vakıfın öğrencilere sağladığı  burs imkanından bahsetti. Etkinliği gerçekleştiren gençlik kollarına teşekkürlerini sundu.

 

Keçeli’nin konuşmasından sonra İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül etkinlik katılımcılarının üniversite öğrencisi olmasına binayen eğitimin öneminden ve gerekliliğinden bahsetti. Konuşmalarında deneyimlerinden bahsettiler, öğrencilere yol gösterici örneklerle gençlere geleceğin kendileri olduğunu bir kez daha hatırlattılar.

 

Etkinliğin gerçekleşmesinde Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Gençlik Kollarına maddi manevi desteğini esirgemeyen İş Adamı Özcan Sümer öz geçmişini gençlerle paylaştı. Rizeli gençlerle eğitim hayatının hangi şartlarda ve nasıl geçtiğini anlattı. Eğitimlerine dikkat etmelerini isteyen Sümer, iyi bir eğitimin iş dünyasında sizi bir adım öne nasıl taşıdığı konusunda kendi üzerinden örnekler verdi.

Son olarak Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Başkanı İlkan Yazıcı, sayın Orhan Keçeli’ye davetlerine katılan bütün akademisyenlere, kendilerini destekleyen Yrd. Doç. Dr. Hızır Asliyüksek ve Gülay Kakşi’ye, etkinliğin sponsorluğunu üstlenen Özcan Sümer ile beraber bütün salona katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Etkinliğin içerisinde eğlencede unutulmadı. Temel Saraç ve Emrah Buçan’ın eşliğinde Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül ve katılımcılar tulum eşliğinde doyasıya horon oynadılar.

 

Etkinlikte çoğunlukta İstanbul’da bulunan üniversitelerde bulunan Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri,   Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı bursiyer öğrencileri olmak üzere 250 davetli katıldı. Rizeli gençleri 25 öğretim görevlisi de yalnız bırakmadı.

Ömer Diren

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Aralık 2011, 22:15 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.762 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi