Tarih: 04.15.21        İp Adresiniz : 100.24.122.117
‘Silahlanın’ Çağrısına BDP’den Açıklama

BDP, Van milletvekilinin Kürtlere ‘silahlanın’ çağrısı yaptığını yalanladı.

Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp)’nden yapılan açıklamada, basına yansıyan ‘silahlanın’ çağrısının gerçek dışı olduğu savunuldu. Van Milletvekili Özdal Üçer‘in halka dönük olarak ‘silahlanın’ çağrısı değil, ‘taziye çadırına sahip çıkması ve çadırı koruması’ çağrısı yaptığı bildirildi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Bdp, yapılan haberlerle Üçer’in hedef gösterildiğini ileri sürdü. Açıklamada, olay şöyle anlatıldı:

“Olay günü kim oldukları bilinmeyen, ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan sivil kişiler taziye çadırına izinsiz girmiş, taziyedeki insanlara yönelik silah doğrultmuş, kitleye tehditlerde bulunmuş, bunun üzerine Milletvekilimiz Sayın Üçer de kimliği belirsiz bu kişilere çadırdan derhal dışarı çıkmaları ve taziyedeki insanlara karşı saygılı davranmaları çağrısında bulunmuştur.

Millet vekilimiz Sayın Üçer, halka dönük olarak da ‘taziye çadırına sahip çıkması ve çadırı koruması’ çağrısı yapmıştır. Adı geçen gazetedeki haber tümüyle psikolojik savaş amaçlıdır ve milletvekilimizi hedef göstermeye yöneliktir.”

Açıklamada, bundan bir ay önce yaşanan bir olayı çarpıtarak ele alan bu haberin, bugün Van’da belediyeleri başta olmak üzere özgür basına ve demokratik kurumlara dönük gerçekleştirilen siyasi operasyonla eş zamanlı servis yapılmasının ayrıca dikkat çekici ve düşündürücü olduğu savunuldu.

Açıklamada, servise konulan haberle, Van’daki operasyonun gözlerden kaçırılmaya, dikkatlerin başka yöne çekilmeye çalışıldığı iddia edildi. Herkesten, psikolojik savaş ve kirli propaganda amaçlı haberlere dikkat edilmesi istendi.

ÜÇER; YOLDAŞIMIN CENAZESİNE GİDERİM

Van’da bu sabah yapılan operasyonların ardından Bdp’liler basın açıklaması düzenleyip, yapılan gözaltıları protesto etti. Basın açıklamasına, aralarında Bdp Van Milletvekili Özdal Üçer’in de bulunduğu yaklaşık 100 kişi katıldı. Bdp çadırında toplanan grup, Sanat Sokağı’na kadar, slogan atarak yürüdü. Burada açıklamalarda bulunan Bdp’li Üçer, operasyonların sonunun gelmeyeceğini, gözaltıların özel amaçlı olduğunu ileri sürdü. Halkın iradesinin kırılmaya çalışıldığını savunan Üçer, şöyle konuştu:

“Çünkü büyükşehir belediyesi yasası çıkarmışlar. seçimlerle kazanabileceklerini düşünmüyorlar, ancak halkın iradesini kırarak ve yolsuzluk, hırsızlık, çapulculuk yapanlar bu halkı yönetmeye gelsin diyorlar. Medyanın yaptığına bakın. Tam da böylesi bir günde bu KCK operasyonlarını haber yapmak yerine flash flash flash Özdal Üçer hakkında yaptıkları habere bakın. Evet ben özgürlük mücadelesi uğruna şehit düşen bir yoldaşımın cenazesine gittim. Her zaman giderim. Ama umudum odur ki hiç kimse özgürlük uğruna şehit düşmesin. Umudum odur ki bu ülkede akan kan dursun. Evet benim gittiğim bir taziyede hangi taziye olursa olsun. Elinde uzun namlulu silahlarla kim olursa olsun, gidip o taziyeyi dağıtana ben terbiyesiz de derim defol da derim. Hangi ülkede görülmüştür. İnsanların kendi cenazesine bile defin etmeye müsaade edilmiyor. Bu hangi ülkede görülmüştür. Dünyanın neresinde görülmüştür. Tarihin neresinde görülmüştür. Haber yapmış. Canı cehenneme. Erdoğan seni kaç kuruşa satın almış biz bilmiyor muyuz? Bunu yaparken neyi amaçlıyorlar? Van’daki baskınlardan kimse bahsetmeyecek.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Kasım 2012, 18:06 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.053 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi