Tarih: 04.15.21        İp Adresiniz : 100.24.122.117
Yeraltında Evlenen Rizeli Mühendis

Rizeli Maden Mühendisi Nuğman Dereci, Ankara’nın Nallıhan İlçesi’ndeki maden ocağında dünyaevine girdi.
Öğretmen eşiyle 90 m yerin altında dünyaevine giren Dereci’nin nikahını Çayırhan Beldesi Belediye Başkanı kıydı.

Rize Ardeşenli maden mühendisi Nuğman Dereci, dünya evine yerin 90 metre altında girdi. Ankara’nın Nallıhan İlçesi’ne bağlı Çayırhan Beldesi’ndeki maden ocağında çalışan Nuğman Dereci dünya evine yerin 90 metre altında girdi.

Nallıhan’ın Çayırhan Beldesi’ndeki Tete Madencilik’te çalışan Nuğman Dereci, öğretmen olan eşi Didar Çobanbaş ile dünya evine maden ocağında girdi.

İki senedir madende çalışan mühendis Nuğman Dereli, hayatının maden olduğunu belirterek evliliğe ilk adımı iş arkadaşları ile birlikte yerin 90 metre altında attı. Maden ocağındaki nikahı, maden mühendisi olan Çayırhan Beldesi Belediye Başkanı Ömer Bayrak kıydı.

Çiftin nikahı için saatler öncesinde maden ocağında hummalı bir çalışma yapıldı. Damatın iş arkadaşları, nikahın kıyılacağı maden ocağını adeta düğün salonuna çevirdi. Nikahın kıyılacağı alanı ışıklandıran madenciler, dekor olarak da iş makinelerini kullandı.

Gelin arabasını süslemeyi ihmal etmeyen madenciler, nikah sırasında ‘Burada başladı burada bitmesi dileğiyle’ yazılı pankart açtı. Nikah madende kıyılacağı için madencilik kuralları bir bir uygulandı. Madende atılan imzalardan sonra gelin ve damat kutlandı. Nikahtan sonra gelin arabasının önü madenciler tarafından emniyet şeridi ile kesilerek damattan bahşiş istendi.

Didar ve Nuğman çiftinin nikahını kıyan Çayırhan Belediye Başkanı Ömer Bayrak, “Maden bölgesinde, madende nikah kıymak ayrı bir anlam ifade ediyor. Nikahın kıyılacağı mekanlar vardır ama bu nikah belki dünyada bir ilk olmuştur. Damat maden mühendisi, işveren maden mühendisi, nikah memuru maden mühendisi. Güzel bir anlam taşıyor” dedi.

İşletme sorumsu Sedat Üner, “Maden her zaman kötü olaylarla anılan bir yerdir. Biz de güzel bir olayla anılsın istedik. Bizce güzel bir anı oldu. Umarım hep mutlu olurlar. Pankartta yazdığı gibi, burada bitmesi ifadesine madenciler biraz daha hazırlıklıdır. Çünkü hepimizin geleceği yerin altıdır” diye konuştu.

Damat Nuğman Dereci şunları söyledi: “Bizim için yerin altı üstü hep aynı. Çünkü burası bizim evimiz. İnsanlar madenlerini hep korkutucu olaylarla hatırlıyor. Ama ülkemizde böyle güvenli mutlu olaylara şahit olan madenlerimiz de var. Biz bugün bunu kanıtladık. Bir de benim bir sözüm vardır ‘hayatım maden’ diye. Bu nikahta onun birinci bölümü oldu diyebiliriz.”

Gelin Didar Çobanbaş ise, “Çok mutluyum. Bizim için ileride çocuklarımıza anlatacağımız ilginç bir anı oldu” diye konuştu.

Didar ve Nuğman çifti yerin 90 metre altında kıyılan nikahın ardından emniyet şeritlerini aşarak madenden ayrıldı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Ağustos 2011, 12:42 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.752 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi