Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 3.92.96.236
BDP İmralı İle Biz Görüşelim

Bdp’li bir grup milletvekili, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gülden randevu talep etti.

Bu talebi kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, Milletvekilleri Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile Mardin’den Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk‘le görüştü.

“İMRALI İLE BİZ GÖRÜŞELİM”

Edinilen bilgiye göre ‘dokunulmazlıkların kaldırılması’ konusunda yapılan görüşmede Kürt sorunu da gündeme geldi. İmralı‘nın çözüm sürecine dahil edilmesini isteyen Bdp heyeti, gerekirse İmralı’ya giderek kendilerinin görüşebileceklerini söyledi.

Heyet, çözüm sürecinin dışında bırakıldıklarını söyleyerek Bdp’nin sürecin içinde olmasının önemine vurgu yaptı ve dokunulmazlıkların kaldırılması halinde konuşulacak hiçbir şeyin kalmayacağı’ mesajını verdi.

SORUMLU HAREKET EDİN

Cumhurbaşkanı Gül de Bdp’lilere ‘sorumlu hareket edin’ uyarısında bulunarak, “Hassasiyetlere riayet etmek gerekir. Pkk ile kucaklaşma görüntüleri süreci zorlaştırdı. Toplumun diğer kesiminde tepki oluşturdu. Bu tür davranışlar oluşabilecek havayı bozuyor. Siz bağımsız inisiyatif geliştirip kendinisi muhatap konumuna getirmelisiniz. İhtiyaç olduğu takdirde şiddetin durması, ortamın uygun olması halinde ben de üzerime düşeni yaparım” diye konuştu.

‘KENDİ HALİNDE ÇIKMAZ SOKAĞA GİRER’

Bu görüşmenin basına yansımasının ardından terör sorununun çözümü için yeni bir süreç başladığı iddiaları basına yansıdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gül, “Olağanüstü yeni bir durum çıkartmak doğru değil” dedi.


Gül, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ama hatırlatmak isterim ki Türkiye’nin en önemli konusu bu mevzulardır. Türkiye’nin en önemli konusunun, en önemli hayati meselesinin bu meseleler olduğunu görmezsek çok büyük yanlış yaparız. Dolayısıyla Türkiye’nin geleceği açısından bu meseleleri, sorunları sahiplenmemiz ve bunları doğru mecrasına sokmamız için herkesin uğraşması gerekir.

Yoksa bu meseleler kendi haline bırakılırsa hiç ummadığınız yollara, çıkmaz sokaklara gider. Bunların da gelecek nesillere maliyeti çok büyük olur. Onun için Türkiye’nin zaten devamlı gündemi budur.

Türkiye’nin geleceğini düşünen herkesin de bu mevzulara önem verip, her türlü yapıcı katkıyı, doğru ve kapsamlı çalışmayı yapması gerekir. Bunu bu çerçevede içerisinde görün, daima uğraştığımız konudur.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Ekim 2012, 19:24 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.338 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi