Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 3.235.245.219
Demirtaş’tan Dokunulmazlık Çıkışı

BDP Genel Başkanı Demirtaş, bütün milletvekillerin dokunulmazlığının kalkmasını istediklerini söyledi.

Bdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bütün milletvekillerinin tamamının dokunulmazlığı kalksın. Bizim buna itirazımız yok. ‘Evet’ oyu vereceğiz.” dedi.

Bdp MYK toplantısı için partisinin Kayapınar ilçe binasındaki toplantıya katılan Demirtaş, toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kck SÜSÜ VERİLİYOR”

Diyarbakır Savcılığı’nın talimatıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Batman, Mardin ve Siirt’te Kckyapılanmasına düzenlediği operasyonları değerlendiren Demirtaş,Ak Parti’yi bu operasyonlardan ötürü kınadığını ifade etti.

Operasyonların ‘Kck’ süsü verilerekBdp’ye yönelik olarak gerçekleştirildiğini savunan Demirtaş, yapılan operasyonları, bir kurul tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Bu kurulu ‘Ergenekon’ yapılanmasına benzeten Selahattin Demirtaş, şöyle konuştu:

“Fakat bu operasyonun kararını alıp düzenleyenler şunu unutmasınlar; bugün Ergenekon darbe girişimiyle suçlanan, yargılanan şahıslar nasıl bir dönem darbe toplantıları yaptılarsa, darbeyle ilgili hazırlık yaptılarsa, ve bu yaptıkları toplantılar hazırlıklar tutanaklarıyla birlikte sonradan ortaya çıkıp bunlar yargılandıysa AKP’nin yetkililerinin de içinde Başbakan’ın milletvekili olan danışmanı, medya temsilcisi, milli istihbarat temsilcisi, emniyet yetkilisi, savcılarında bulunduğu toplantılar yaptıklarını biliyoruz.

Kck operasyonları bu şekilde planlanıyor. Kimlerin nasıl tutuklanacağının, medyanın bu konuyu nasıl işleyeceğine, savcıların nasıl davranacağına bu tür gizli toplantılarla karar veriliyor.

“AK PARTİ DE YARGILANACAK”

Yarın bir gün nasıl Ergenekoncular, darbe yapmakla, darbe planlamakla yargılanıyorlarsa işte AKP’nin üst düzey yetkilileri, aralarında emniyet, istihbarat ve savcılık yetkililerinin de bulunduğu işte bu kesimler aynen onun gibi yargılanacaktır. Gün gelecek bunlar ortaya çıkacaktır.

Bir gün gelecek Tayyip Erdoğan’ın hükümranlığı son bulacak. İlelebet bu ülke Tayyip Erdoğan tarafından yönetilmeyecek. O gün geldiğinde biz dimdik ayakta olacağız.” diye konuştu.

Kck OPERASYONLARI AKP’NİN SEÇİM YATIRIMI”

Özellikle Mardin, Batman, Siirt, Van ve Mersin’de Kck operasyonlarının yapıldığını ifade eden Demirtaş, bu şehirlerde operasyon yapılmasını ise AKP’nin buralarda oy kaybı yaşamasına ve Bdp’nin güç kazanmasına bağladı.

“HERKESE DOKUNULMAZLIK KALKSIN, OYUMUZ ‘EVET’ OLACAK”

Dokunulmazlık tartışmasının gerilimi arttırmak ve müzakere zeminini ortadan kaldırmak amacıyla gündeme getirildiğini ifade eden Demirtaş, bununla ilgili Bdp olarak tekliflerinin olduğunu dile getirdi.

Tek maddelik anayasa değişikliği önerilerinin olduğunu belirten Bdp’li Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin de buna destek verdiğini belirtti. Bütün milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ‘evet’ oyu vereceklerini ifade eden Demirtaş, şunları söyledi:

“Dokunulmazlık maddesini hemen değiştirelim. Kürsü dokunulmazlığı hariç milletvekillerinin dokunulmazlığı kalmasın. Biz buna hazırız. Hemen bütçe görüşmeleri pazartesi başlıyor. 10 gün sonra bitiyor. 11.gün Anayasa‘yı değiştirelim.

Bütün milletvekillerinin tamamının dokunulmazlığı kalksın. Bizim buna itirazımız yok. ‘Evet’ oyu vereceğiz. Bizim anayasa değişikliği önerimizde Meclis’te duruyor. Başbakan’ın cesareti varsa dokunulmazlık konusunda samimiyse buyurun bundan daha iyi bir teklif olabilir mi? Biz de yargılanalım, onlarda. Beraber hakim karşısına çıkalım. Onlarda çıksın, bizde çıkalım.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Aralık 2012, 21:43 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.272 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi