Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 3.235.245.219
RİZELİ İŞ ADAMI SERDAR EKŞİOĞLU’NDAN AK PARTİ’YE TAM DESTEK

‘Muhalefetin acizliği ülkeyi bu hale getirdi’

1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala toplumun değişik kesimlerinden AK Parti’ye olan destek çığ gibi büyüyor. Bu desteğe katılan isimlerden biri de İş adamı Serdar Ekşioğlu…

Serdar Ekşioğlu ismini bu bağlamda sık sık duymaya başladığımda en çok dikkatimi çeken, bir iş adamı olarak gurbetçi gençlere “Neden AK Parti?” sorusunun yanıtını anlatmasıydı.

Peki, bir iş adamı olarak O niye bunu yapıyordu? Bende bu sorunun cevabını merak ettim ve kendisine sordum…

AK PARTİ’YE DUYULAN SEMPATİ ARTIYOR

-Almanya’da birçok gencin sizin girişimleriniz ile seçimlerde AK Parti’yi destekleme kararı aldığı belirtiliyor. Ne söylersiniz?

Almanya da AK Parti’nin kalelerinden biri artık. Son seçimde alınan oy ortada. Gurbetçilerimiz Türkiye’ye geldiklerinde ülkenin ne kadar geliştiğini, yapılan yatırımları, gurbetçi vatandaşlar için hazırlanan projeleri görüyor doğal olarak AK Parti’ye duyulan sempati artıyor. Bu sempati sayesinde Almanya’daki genç kardeşlerimize AK Parti iktidarının neden devam etmesi gerektiğini anlatmak zor olmuyor. Hatta Türkiye’ye gelip buradaki yaşantıyı gördüklerinde Türkiye Avrupa’dan daha özgür yaşıyor diyorlar. Eminim buna sizlerde tanık olmuşsunuzdur.

7 HAZİRAN’DAN BU YANA ÜLKENİN YAŞADIĞI KAOS ORTADA!

-Siz bir iş adamısınız, ekonomik istikrarın devamı bir ülke için ne ifade eder? AK Partiyi desteklemenizde bu etkenin rolü nedir?

Şu an iş hayatının içinde olup da mutlu olan bir kimse yok çevremde. Diğer partilere oy veren partili arkadaşlarım bile istikrarın ne kadar önemli olduğunu söylüyorlar artık. Kaldı ki 7 Haziran seçimlerinden beri ülkenin yaşadığı kaos ortamı ortada. Buna rağmen AK Parti ülkeyi bir uçuruma atmadan 1 Kasım’da var gücü ile seçime götürmeye çalışıyor. Bunun sebebi de bence 13 yılda yetişmiş kadrolarından kaynaklanıyor. Şimdi böyle yetişmiş kadrolar varken kimse kusuruma bakmasın yeni maceraya ülkeyi sürükleyenlerle el ele olmayacağım. Ayrıca ben bir insan olarak elimi vicdanına koyduğumda Sayın Erdoğan’ın bu ülke ve insanı için yaptıklarına vefasızlık yapamam. Buna imanımda, vicdanımda el vermez.

PARTİ İSMİNİN BAŞINDA MİLLİ OLMASI O PARTİYİ MİLLİ YAPMIYOR

-Daha önce MHP’yi destekliyordunuz bildiğim kadarıyla… Şimdi ki durumu hakkında söyleyecekleriniz ne olur?

Benim desteklediğim dönemdeki MHP ile bugünkü MHP aynı çizgide değil. Kaç seçim kaybedilmesine rağmen değişmeyen bir genel başkan var. Seçimlerde alınacak % 15-17 oy aralığını başarılı gören bir parti yönetimi var. Devlet Bey çok iyi bir insan olabilir ama başarısız lider. Artık MHP seçmeninin de bunu kabullenmesi lazım. MHP bu yönetim anlayışı ile hiçbir zaman başarılı olamayacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nde ön plana çıkan tüm isimler çizik yiyor. Meral Akşener, Sinan Oğan, Özcan Yeniçeri MHP için çok önemli isimlerdi ama Bahçeli’nin koltuğuna aday gösterildikleri için partiden adeta kovuldular. Bu da Bahçeli’nin sadece kendisini düşündüğünü gösteriyor. Bahçeli ne Türkiye’nin ne de MHP’nin iyiliğini düşünmüyor. Ya da bu düşünme şekli milletin ümitlerine tercüman olmuyor. Yani bize yetmiyor böyle bir düşünce. Gerçek milliyetçilik ülken için yaptığın yatırımlarla ölçülür. AK Parti’nin ülke için yaptıkları ortadır. Bu ülke en büyük yatırımlarını, projelerini AK Parti hükümeti döneminde görmüştür. Partinin isminin başında ‘Milli’ olması o partiyi milli yapmıyor. Milli taarruz helikopterleri, milli otomobiller, milli uçaklar üretmek partiyi milli yapıyor! Önemle belirtmek isterim ki AK Partinin içinde tüm Türkiye’nin hikayesi mevcut. Ülkücülüğünüzü de, solculuğunuzu da yapabilirsiniz.

IMG_6397

SEDAT PEKER’E SALDIRILARDA DOĞAN MEDYANIN ROLÜ VAR

– Sizin gibi bir işadamı olan Sedat Peker’in Rize’de yaptığı açıklamaya inceleme başlatıldı ve kendisi mafyacılıkla suçlandı. Bu manada benzer saldırıların şahsınıza da olabileceğinizden endişe ediyor musunuz?

Sedat Peker benim hemşerim, çok sevdiğim bir ağabeyim ve reis diye hitap ettiğim birisidir. Ona yapılan saldırıları kendisi şeref olarak görmektedir. Daha ötesinde söz söylemek bana düşmez. Sedat Bey ‘Teröre Lanet mitingi’ düzenledi kim rahatsız oldu PKK medyası ve ana akım medyanın içinde bulunan terör yandaşı gazeteciler. Ne yaptılar peki, Sedat Bey’in konuşmasını cımbızlayarak algı operasyonu yaptılar.

Sedat Bey o gün konuşmasında “Canınız yandığında elinizi, kolunuzu ısırın. Kimseyi öldürmeyin, polisimiz, askerimiz var, ancak onlar yorgun düşerse işte o zaman oluk oluk kan akar, işte o zaman biz de sokağa çıkarız” diyor. Terör medyası bunu nasıl servis ediyor “Oluk oluk kan akacak” Öncesinde, sonrasında dediği cümleler habere yazılmıyor, insanlara öyle servis ediliyor. Peki, bu çarptırma neden yapıldı, asıl önemli olan bu. Sedat Bey gençler üzerinde etkisi büyük olan bir kişi. Rize mitinginde açık açık AK Parti’ye destek verip oy isteyince tüm oklar ona çevrildi. Onlar da çok iyi biliyor ki Sedat Peker’in ağzından çıkacak bir lafla oylarını Ak Parti’ye verecek yüz binlerce kişi var. Sedat Peker’i susturmak, Ak Parti’ye oyların kaymasını engellemek için bir haftadır ellerinden geleni yaptılar. Bir medya grubunun (Doğan medyası) bu işte büyük parmağı var. Çıkan haberlere bakın hepsi onların gazetesinden, haber ajansından. Haberlerin kaynağı da belirtilmiyor kaçak dövüşüyorlar!

Sorunuza geleyim; Ben her şeyi ülkem için yapıyorum, benim şirketlerimin devletten aldığı tek bir ihale yok, Türkiye sevdalısı olmak başka bir şey. Beni ne ile suçlarsa suçlasınlar son nefesime kadar bu ülke için elimizden geleni yapacağım” o yüzden bir endişem yok. Gözümün gördüğü hiçbir şeyden de korkmam, buyursunlar eleştirsinler. Bizimde söyleyecek bir kaç sözümüz olur elbet.

MUHALEFETİN ACİZLİĞİ ÜLKEYİ BU HALE GETİRDİ

– Toplumda iyi olana bile kötü deme alışkanlığı oluştuğunu söyleyerek kutuplaşmanın artık bitmesi gerektiğini belirtiyorsunuz? Peki, sizce kutuplaşma nasıl biter?

Kutuplaşmanın bu kadar artmasının sebeplerinden biri de sosyal medya. Sosyal medya kötü anlamda kullanıldığında çok tehlikeli bir silah haline geliyor. Sosyal medyada kullanılan dile dikkat edilmeli. Twitter’dan ülke gündemini değerlendirdiğinizde bazen ülkede Kürt-Türk savaşı var zannedersiniz. Ama sokakta öyle bir hayat yok. Türk-Kürt her yerde beraber… Biz bu topraklarda yıllardır kardeşçe yaşadık ve öyle yaşamaya da devam edeceğiz. Muhalefet partilerinin acizliği maalesef bu ülkeyi bu hale getirdi. Kocaman partiler ülke gündemini bir saraya kilitlediler yazık bu milletin emeğine. CHP ve MHP görevini düzgün yapamadığı için tüm AK Parti ve Erdoğan sevmeyenler HDP’nin etrafında bir kurtarıcıymış gibi birleşti. Bir cinayet şebekesini merkez medyanın da yardımıyla sevimli birer cici çocuk olarak halka pazarladılar. Ben Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun bu kutuplaşmayı azaltacağına ve herkesi kuşatacağına inanıyorum. Başbakanımız bir hoca olması sebebi ile bunu yapacaktır diye inanıyorum.

BU ÜLKE BİLİNÇLİ GENÇLERİYLE DAHA İYİ YERLERE GELECEK

-Türkiye, PKK terör örgütüyle mücadele içerisinde… Gelecekte iş adamı, avukat, doktor v.s olup ülkesine faydalı olabilmesi için gençlere ne tavsiye edersiniz?

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Frank Rijkaard’ın bir sözü hep aklımda kalmıştır. Türkiye’de her şeyden biraz var ama hiçbir şey tam değil. Gençlere de tavsiyem herkes kendi alanında, kendi mesleğinde en iyisi olmaya çalışsın. Bu ülke bilinçli gençleriyle daha iyi yerlere gelecek.

ERDEM İBUK

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ekim 2015, 14:42 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 10.595 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi