Tarih: 05.09.21        İp Adresiniz : 3.92.96.236
Yaş’ta Kritik Maddeler

Yüksek Askeri Şura kış dönemi toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki YAŞ toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile kuvvet komutanları ve diğer komuta kademesi katılıyor. Toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam ediyor.

ANITKABİR’E ZİYARET

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Başbakan Erdoğan, Aslanlı Yol’un başında komutanlar tarafından karşılandı.

Şura üyeleri, Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında, üzerinde “YAŞ üyeleri” yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol’dan yürüdü.

Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, deftere yazdıklarını yüksek sesle okudu.

Başbakan Erdoğan, deftere şunları yazdı:

“Yüksek Askeri Şura Kış Dönemi çalışmaları vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha hürmet ve şükranla yad ediyoruz.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine olan inancımızla, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023’te Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri haline getirmek için azimle çalışıyoruz.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, kutsal vatanımızın bölünmezliğini, aziz milletimizin kardeşliğini korumak ve güçlendirmek için çok boyutlu ve kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Milletimizin güven ve desteğiyle Türkiye’nin bölgesel ve küresel bir güç haline gelmesinin önündeki engelleri bir bir aşıyoruz.

Büyük Türkiye hedefine ulaşabilmek için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her bakımdan güçlü ve donanımlı olması gerektiğine inanıyor, bu çerçevede savunma sanayimizin gelişmesine özel önem veriyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunun milli kaynaklarımızla üretebilir hale gelmesini hedefliyor, bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmaların başarılı sonuçlar vermesinden memnuniyet duyuyoruz.

Bu sürecin önemli bir unsuru olarak gerçekleştireceğimiz 2012 Kış Dönemi Yüksek Askeri Şura’sının ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diler, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Ruhun şad olsun.”

YAŞTA SICAK GÜNDEM

Suriye’deki gelişmeler ve hudut güvenliği öncelikli gündem maddelerinden biri olacak. Bu çerçevede, bugüne kadar atılan adımlar, önümüzdeki döneme ilişkin izlenecek stratejinin YAŞ’ta değerlendirilmesi öngörülüyor.

Güvenlik bölgesinden tampon bölgeye, angajman kurallarının uygulanmasından ihlal durumlarında atılacak adımlara kadar planların ele alınacağı belirtiliyor. Bu çerçevede, TSK’nın genel olarak harbe hazırlık çalışmaları ile ihtiyaçlarının masaya yatırılması planlanıyor.

Patriot konusundaki gelişmeler, Irak’ta yaşanan gerilim, ‘İç güvenlik harekatları’ ve terörle mücadelede gelinen nokta da Şura’nın gündeminde.

TSK personelinin tayin, terfi ve emeklilik durumları, Kış Şurası’nda görüşülmüyor. Kararların, değerlendirmeler bittikten sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulması öngörülüyor.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Kasım 2012, 09:46 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 3.729 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Resimli Benzer Haberler
kıbrıs haberleri
PetshopNamaz Saatleri
Popüler Haberler
Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardımcılığı Görevine Getirildi.

Mehmet Nuri GEZMİŞ Genel Sekreter Yardım...

Ak Parti iktidarının Rize’de atadığı ilk bürokrat olan Mehmet Nuri GEZMİŞ Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak başladığı göreve daha... [Devamı]
Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yaralı

Şemdinli’de çatışma 2 şehit 7 yara...

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari Valiliği’nden alınan bilgiye göre,... [Devamı]
En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com

En İyi Yerel Site ÇayHaber.Com...

[nggallery id=14] Hürriyetin Bumerang adı altında düzenlediği ve bu sene 2.si düzenlenen 2012 Bumerang Ödülleri En İyi Yerel Site kategorisinde... [Devamı]
Galatasaray Manchester United Maçı ?

Galatasaray Manchester United Maçı ?...

Galatasaray Manchester United Maçı Hangi Kanalda ?  Avrupa’da tarih yazan Galatasaray! D-Smart ekranlarında! Heyecana,çoşkuya! tarihe tanıklı... [Devamı]
Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal Hakkında

Turgut Gencal, ülkemizde yetişen ender hayırsever iş adamlarından bir tanesidir. Kendisi ülke genelinde bir çok hayırda bulunmuştur. Aynı zamanda... [Devamı]
Haber Yorumları
          Rize Hava Durumu
RIZE
Anket
Ayetel Kursi
TOPlist - Barcelona Gezi Rehberi